Food Valley Ambassador Program English
De dringende behoefte aan hooggekwalificeerd personeel in het Nederlandse foodbedrijfsleven houdt ook in tijden van crisis aan. ‘Innoveren’ ligt ten grondslag aan economische groei in de toekomst en dat vraagt om gerichte aanpak. De stichting Food Valley, arbeidsmarktintermediair Nutri-akt en Wageningen Universiteit bieden ondernemers de oplossing op maat: het Food Valley Ambassador Program matcht de beste internationale masterstudenten aan multinationale foodbedrijven. Ondernemer en student krijgen tijdens een stage van een jaar de gelegenheid om een duurzame relatie op te bouwen en de onderlinge samenwerking te verlengen.
In september 2009 starten tien internationale masterstudenten van Wageningen Universiteit met een stageopdracht in de foodsector. Doel is dat de stage uiteindelijk de start is van een carrière bij de deelnemende bedrijven in Nederland of in het land van herkomst. Het Food Valley Ambassador Program stelt 20 beurzen beschikbaar om toptalent naar Nederland te halen en neemt de werving, matching en huisvesting volledig voor haar rekening. De ondernemer betaalt alleen de stagevergoeding.
Op zoek naar een internationale topstudent voor uw onderneming?
Mail naar : ambassador@foodvalley.nl
Bel naar : 06 - 28 90 91 81, contactpersoon Maaike Lugtenaar
Pilot geslaagd
In 2007 is het Food Valley Ambassador Program als pilot gestart: vijf internationale topstudenten zijn voor één stagejaar gekoppeld aan multinationale foodbedrijven. Het Food Valley Ambassador Program heeft vervolg gekregen tot in elk geval 2013 en zal de komende vier jaar 50 studenten matchen aan bedrijven in de voedingsmiddelenindustrie. Het project wordt ondersteund vanuit het programma ‘Pieken in de Delta Oost-Nederland’ door Provincie Gelderland en het Ministerie van Economische Zaken.
Lees meer over de ervaring van de Food Valley Ambassadors:
Food Valley Ambassadors aan het woord...
Ambassador Network
De Food Valley Ambassadors worden naast hun stage getraind om de juiste vaardigheden verder te ontwikkelen om de kracht van het Food Valley cluster ook aan anderen over te brengen. Op deze manier kunnen zij bedrijven en universiteiten op de hoogte brengen van de kansen in de Food Valley regio en ondersteuning bieden bij het aantrekken van buitenlandse studenten en investeerders, vanuit Nederland of in het land van herkomst. Bij een succesvolle voortzetting van het initiatief zal een waardevol netwerk ontstaan van oud studenten: een internationaal Food Valley Ambassador Network. Dit netwerk geeft de regio een kwalitatief hoogwaardige verbinding met het internationale foodveld en zal daartoe bijdragen aan de ontwikkeling van Food Valley als hét internationale centrum voor een opleiding en carrière in de foodsector!
Meer weten over het Food Valley Ambassador Program? Mail naar ambassador@foodvalley.nl of neem contact op met projectmanager Maaike Lugtenaar via 06 - 28 90 91 81.